Anapolon (Oxymetholone) – Co to jest?

Oxymetholone (znany również jako anapolon lub anadrol) jest bardzo mocną syntetyczną steroidową, 17-alfa-alkilowaną modyfikacją dihydrotestosteronu. Został opracowany do leczenia osteoporozy i anemii, a także do stymulacji przyrostu masy mięśniowej u pacjentów niedożywionych i osłabionych. Oxymetholone został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do stosowania u ludzi. Później powstały niesteroidowe leki, które skutecznie leczyły anemię i osteoporozę, z tego powodu anapolon stracił swoją popularność i do 1993 roku Syntex postanowił zaprzestać produkcji leku, podobnie jak zrobili to inni producenci. 

Anapolon (Oxymetholone) – jak działa, efekty działania

Pod względem parametrów działania oxymetholone jest najbardziej podobny do methandienonu. Podobnie jak methandienon, promuje nie tylko aktywne zwiększanie masy mięśniowej, ale także znaczny wzrost wytrzymałości i siły. Jednak duża część przyrostu masy ciała wynika z zatrzymywania wody w organizmie, co może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi podczas cyklu. 

Dzięki zdolności wpływania na poziom hemoglobiny i zwiększania objętości krwi w organizmie, oxymetholone może wywoływać u sportowców niezwykle silne działanie pompujące, co w konsekwencji komplikuje proces treningowy, ponieważ mięśnie bolą niemal natychmiast po pierwszej ciężkiej serii. 

Oxymetholone jest pochodną dihydrotestosteronu, co nadaje mu nie aromatyzującą strukturę chemiczną. Pomimo tego, że oxymetholon nie konwertuje bezpośrednio do estradiolu, sam ma wyraźne właściwości estrogenowe. Należy pamiętać, że ze względu na tę właściwość tylko antyestrogeny byłyby w stanie zwalczać estrogenne skutki uboczne, a nie inhibitory aromatazy, ponieważ aromataza nie jest zaangażowana w ten proces. 

Anapolon (Oxymetholone) – skutki uboczne

Niektórzy sugerują, że działanie estrogenowe oxymetholonu jest związane z działaniem progestagenowym, podobnie jak w przypadku nandrolonów. Skutki uboczne mogą być podobne. Jednak badania medyczne wykazały, że oxymetholone nie wykazuje żadnej aktywności progestagenowej. 

Jak brać Anapolon (Oxymetholone) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaSteryd anaboliczny
DawkowanieMężczyźni 50-100 mg dziennie
Aktywny okres półtrwaniaokoło 8 godz
Retencja wodyWysoka
HepatotoksycznośćWysoka
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczenieSiła, twardość
 Anapolon (Oxymetholone) – dawkowanie

Gdzie kupić Anapolon (Oxymetholone)?

Anapolon (Oxymetholone) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym

Anapolon (Oxymetholone) – FAQ

Jak dawkować Anapolon (Oxymetholone)?

Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 150mg dziennie, skuteczna minimalna dawka wynosi 50mg. Ze względu na okres aktywnego półtrwania który trwa około 8 godzin, przyjmowaną dawkę należy podzielić na dwie części.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Anapolonu (Oxymetholonu)?

Ze względu na wysoką hepatotoksyczność maksymalny okres przyjmowania anapolonu nie powinien wynosić więcej niż 4 tygodnie.

Jak działa Anapolon (Oxymetholone)?

Jego działanie polega między innymi na zwiększeniu produkcji czerwonych krwinek co wzmaga transport tlenu do mięśni a to skutkuje dużą „pompą” podczas treningu. Podnosi on również zawartość żelaza we krwi czego efektem jest większa wytrzymałość mięśni, a także bardzo duży wzrost siły. Przyrosty masy ciała wynoszą nawet do 9kg w ciągu pierwszych 3 tygodni stosowania co jednak w większej mierze jest związane z bardzo dużą retencją wody więc jakość mięśni nie jest najlepszej jakości.

Anapolon (Oxymetholone) – opinie

4.5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.