Anastrozol (Arimidex) – Co to jest?

Anastrozol (znany również jako Arimidex) to niesteroidowy lek hamujący aromatazę (Inhibitor Aromatazy) opracowany w 1995 roku przez Zeneca Pharmaceucitals do leczenia raka piersi po operacji i przerzutów u kobiet. Anastrozol stosuje się w celu hamowania syntezy estrogenu. 

Anastrozol (Arimidex) – jak działa, efekty działania

Zastosowanie anastrozolu w kulturystyce. Kiedy sportowcy płci męskiej stosują sterydy anaboliczne, niektóre z nich przekształcają się przez enzym aromatazę w żeński hormon estradiol (aromatyzacja), anastrozol skutecznie pozwala obniżyć poziom estradiolu do bezpiecznego pułapu. Najbardziej aromatyzujące sterydy to estry testosteronu i methandienone. 

Anastrozol (Arimidex) – skutki uboczne

Anastrozol nie ma ostrych skutków ubocznych. W rzeczywistości, wpływając na estradiol, może obniżać poziom dobrego cholesterolu (HDL). Jednak w porównaniu do letrozolu, preferowany jest anastrozol. Letrozol ma wiele skutków ubocznych, z których najczęstszym jest zaburzenia erekcji. Chociaż estradiol jest znany jako żeński hormon, jest on potrzebny także mężczyznom. Estradiol utrzymuje równowagę hormonalną, uczestniczy w wielu procesach fizjologicznych oraz pomaga w zwiększeniu masy i siły mięśniowej. Tak silny (IA) jak letrozol, zabija prawie cały estradiol, zaburzając równowagę hormonalną i powodując szereg skutków ubocznych, takich jak zaburzenia erekcji, bóle stawów, łamliwość kości, złe samopoczucie itp. Anastrozol działa lepiej i nie obniża od razu całego estradiolu.

Jeśli estradiolu nie hamuje się przez przyjmowanie inhibitorów aromatazy (IA), mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne. Najczęstszym z nich jest ginekomastia, czyli nagromadzenie kobiecej tkanki piersi u mężczyzn pod wpływem żeńskiego hormonu estradiolu. Estradiol powoduje również retencję wody i wzrost ilości tłuszczu podskórnego. W rezultacie może dojść do wzrostu ciśnienia krwi, przeciążenia serca i depresji. Wysoki poziom estradiolu może niekorzystnie wpływać na libido.

Jak brać Anastrozol (Arimidex) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaNiesteroidowy inhibitor aromatazy
DawkowanieMężczyźni 0.5-1 mg
co 1-3 dni
Aktywny okres półtrwaniaokoło 48 godz
Retencja wodyBrak
HepatotoksycznośćBrak
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczenieTerapia po cyklu
Obniżenie poziomu estradiolu
 Anastrozol (Arimidex) – dawkowanie

Gdzie kupić Anastrozol (Arimidex)?

Anastrozol (Arimidex) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym

Anastrozol (Arimidex) – FAQ

Jak dawkować Anastrozol (Arimidex)?

Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 1mg dziennie, skuteczna minimalna dawka wynosi 0,5mg. Dawkowanie uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji użytkownika i dla każdego może być ono inne.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Anastrozolu (Arimidexu)?

Anastrozol można stosować przez cały okres trwania cyklu sterydowego, aby utrzymywać bezpieczne stężenie estradiolu w organizmie, oraz przez krótki czas po jego zakończeniu który uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji użytkownika.

Jak działa Anastrozol (Arimidex)?

To bardzo wygodny i często stosowany środek przez kulturystów i sportowców, którzy sięgają po sterydy anaboliczne. Skuteczniejszy niż Proviron czy Nolvadex. Wystarczy jedna dawka, aby uzyskać już dobre efekty. Użycie tego środka zablokuje retencję wody, jeśli przyjmuje się Dianabol albo Testosteron. Zmniejszy także ryzyko wystąpienie ginekomastii. Przyjmowanie go z finasterydem, zwiększy dodatkowo efekty. Przy takim połączeniu preparatów, masa mięśniowa będzie świetnej jakości, bez retencji wody. Anastrozol zahamowuje aromatyzację w 96,7 do 98,7 procentach

Anastrozol (Arimidex) – opinie

5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.