Aromasin (Exemestane) – Co to jest?

Aromasin (substancja czynna – exemestan) to bardzo silny steroidowy inhibitor aromatazy. Exemestan jest niezwykle skuteczny w dawce 25 mg dziennie w celu zmniejszenia poziomu estrogenów krążących w surowicy o 85%.

Aromasin (Exemestane) – jak działa, efekty działania

Inhibitory aromatazy to związki, które służą do obniżania poziomu estradiolu we krwi poprzez eliminację produkcji estradiolu poprzez wiązanie i wyłączanie enzymu aromatazy, który jest odpowiedzialny za konwersję (lub aromatyzację) androgenów do estradiolu. Inhibitory aromatazy służą do trwałego hamowania i wyłączania enzymu aromatazy, z którym jest związany. To sprawia, że ​​enzym staje się nieaktywny. Organizm w końcu wyprodukuje więcej enzymów aromatazy, ale obecnie związane enzymy są związane na czas nieokreślony, eliminując jakiekolwiek ryzyko odbicia estrogenu. 

Aromasin (Exemestane) – skutki uboczne

Exemestan jest steroidowym inhibitorem aromatazy, który zapobiega negatywnemu wpływowi na lipidy, podobnie jak inne niesteroidowe IA. Nie jest również toksyczny dla wątroby i może być używany przez dłuższy czas bez negatywnych skutków. To sprawia, że ​​​​jest to najlepsza opcja w czasie cyklu z punktu widzenia czystego zdrowia.

Aromasin (Exemestane) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaSterydowy inhibitor aromatazy
Dawkowanie12.5-25mg
co 2-3 dni
Aktywny okres półtrwaniaokoło 9 godz
Retencja wodyBrak
HepatotoksycznośćBrak
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczenieTerapia w trakcie i po cyklu
Obniżenie poziomu estradiolu
 Aromasin (Exemestane) – dawkowanie

Gdzie kupić Aromasin (Exemestane)?

Aromasin (Exemestane) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym

Aromasin (Exemestane) – FAQ

Jak dawkować Aromasin (Exemestane)?

Okres półtrwania Exemestanu wynosi tylko około 9 godzin i szybko się usuwa. 
Exemestan ma wysoką skuteczność w eliminowaniu enzymów aromatazy (80-90% po podaniu), co powoduje, że poziom estrogenu pozostanie niski do 72 godzin po podaniu pojedynczej dawki 25 mg.  Dlatego nie ma potrzeby stosowania większych dawek niż 25 miligramów dziennie. Exemestan powinien być podawany mniej więcej co 2-3 dni. Dokładne dawki są zależne od osoby i powinny być ustalane na podstawie wyników badań krwi.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Aromasinu (Exemestane)?

Aromasin stosuje się przez cały okres trwania cyklu sterydowego w celu utrzymania optymalnego stężenia estrogenu we krwi.

Jak działa Aromasin (Exemestane)?

Exemestan jest idealnym lekiem do terapii pocyklowej. 
Po prostu nie ma innego inhibitora aromatazy, który mógłby się porównać pod względem jego wpływu na regenerację HPTA. 
W badaniach exemestan w dawce 25 mg dziennie zwiększał całkowity testosteron o 60% w ciągu zaledwie 10 dni. Aromasin obniża SHBG, co zwiększa biodostępność testosteronu i odpowiednio wydajność cyklu.

Aromasin (Exemestane) – opinie

5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.