Dostinex (Cabaser) – Co to jest?

Dostinex (substancja czynna – kabergolina) jest pochodną sporyszu, jest silnym agonistą receptora dopaminowego. W kulturystyce jest stosowany przez mężczyzn w celu zapobiegania skutkom ubocznym (w szczególności ginekomastii i dysfunkcjom seksualnym) spowodowanym podwyższonym poziomem prolaktyny poprzez stosowanie sterydów anabolicznych (takich jak nandrolon czy trenbolon).

Dostinex (Cabaser) – jak działa, efekty działania

Wydzielanie prolaktyny przez przedni płat przysadki odbywa się głównie pod kontrolą hamowania podwzgórza, prawdopodobnie poprzez uwalnianie dopaminy. Kabergolina jest długo działającym agonistą receptora dopaminy z wysokim powinowactwem do receptrów D 2. Kabergolina wywiera bezpośredni wpływ hamujący na wydzielanie prolaktyny przez laktotrofy przysadki.

Oprócz tego głównego efektu, kabergolina pomaga również zwalczać inne stany związane z dopaminą, takie jak trudności z koncentracją, zaburzenia koncentracji uwagi i depresja. 

Dostinex (Cabaser) – skutki uboczne

Cabaser, podobnie jak i inne leki, może wywoływać efekty uboczne, a także ma liczne przeciwwskazania w stosowaniu. Najczęściej występującymi objawami złego działania leku (działaniami niepożądanymi) są: bóle brzucha, senność, wady zastawek, zaburzenia pracy serca, nudności. Nie pojawiają się one często, ale przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, aby zminimalizować ryzyko. Badania dowodzą, że wspomniane działania pojawiają się u co dziesiątej osoby leczącej się tym lekiem.

Dostinex (Cabaser) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaInhibitor prolaktyny
Dawkowanie0.25-0.5 mg
co 3-5 dni
Aktywny okres półtrwaniaokoło 63-68 godz
Retencja wodyBrak
HepatotoksycznośćBrak
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczeniePCT
Obniżenie poziomu prolaktyny
Dostinex (Cabaser) – dawkowanie

Gdzie kupić Dostinex (Cabaser)?

Dostinex (Cabaser) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym.

Dostinex (Cabaser) – FAQ

Jak dawkować Dostinex (Cabaser)?

Dla celów kulturystycznych jako inhibitora prolaktyny, nawet przy użyciu sterydów anabolicznych, dawka 1 mg będzie często zbyt wysoka.
Dla standardowej ochrony związanej z prolaktyną wystarczy 0,25-0.5 mg co 3-5 dni. Dokładne dawki są zależne od indywidualnych predyspozycji użytkownika i powinny być ustalane na podstawie wyników badań krwi.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Dostinexu (Cabaseru)?

Dostinex (Cabaser) stosuje się przez cały okres trwania cyklu sterydowego w celu utrzymania optymalnego stężenia prolaktyny we krwi oraz w terapii PCT.

Jak działa Dostinex (Cabaser)?

Cabser jest lekiem który obniża prolaktynę oraz pomaga osobą z hiperprolaktynemią aby utrzymywać odpowiedni poziom prolaktyny w normie. Cabaser przeciwdziała wytwarzaniu prolaktyny przez przysadkę, dzięki przyjmowaniu tego leku możemy zmniejszyć odpowiednio ilość tego hormonu jak i normować go do poziomów jakie powinny być w naszym organizmie. Działanie może trwać nawet do około 58 – 70 godzin od przyjęcia leku.
Obniżenie prolaktyny poprawia również komfort życia, ponieważ za wysoka prolaktyna powoduje złe samopoczucie, obniżone libido, huśtawki nastroju, brak libido a nawet niepłodność.

Dostinex (Cabaser)- opinie

5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.