Epitalon powstał na skutek badań nad epitalaminą, która została pozyskana z szyszynki bydlęcej podczas badań laboratoryjnych. Jego głównym zadaniem ma być silne działanie przeciwstarzeniowe. Warto również dodać, że Epitalon jest jednym z najskuteczniejszych aktywatorów telomerazy.
Naukowcy zakładają, że Epitalon może redukować ryzyko występowania schorzeń typowych dla podeszłego wieku, ale też — oczywiście w przenośni — zatrzymać czas i tym samym wydłużyć życie człowieka. Nietrudno się domyślić, że takie właściwości względnie bezpiecznego peptydu mogą być nie tylko remedium na długowieczność, ale stają się również obiektem pożądania przez osoby, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu. Epitalon może również poprawiać odporność, wspomaga syntezę tłuszczów i działać neuroprotekcyjnie.

Zalety stosowania Epitalonu

⦁ wydłużenie życia
⦁ działanie antyoksydacyjne
⦁ działanie przeciwnowotworowe (rak jelita grubego, białaczka)
⦁ pobudza produkcję i aktywność neuronów
⦁ pobudza wydzielanie gonadotropin- FSh i LH co ma przełożenie na poprawe płodności i zwiększenie produkcji hormonów płciowych
⦁ działanie immunomodulujące (zwiększa produkcje limfocytów w grasicy)
⦁ poprawa jakości snu (stymulacja wytwarzania melatoniny) – ochrona przed infekcjami
⦁ reguluje produkcje kortyzolu
⦁ regulacja rytmów okołodobowych
⦁ pobudzenie wydzielania enzymów trawiennych

Epitalon- Co to jest?

Epitalon jest stosowany w celu zwiększenia naturalnej produkcji telomerazy, naturalnego enzymu, który pomaga komórkom reprodukować telomery, które są ochronnymi częściami naszego DNA. Ostatecznie prowadzi to do spowolnienia starzenia się populacji komórek, a starzenie się populacji komórek koreluje z ogólnym fizycznym starzeniem się organizmu.

Jak przyjmować Epitalon?

W badaniach naukowych i badaniach klinicznych wykonywane, optymalna dawka Epitalon jest często zgłaszane jako 1 – 5 mg na dobę, w okresie 10-20 dni.

Gdzie kupić Epitalon?

Epitalon można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zostaw ocenę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.