Nolvadex (Tamoxifen) – Co to jest?

Tamoxifen, inna nazwa handlowa Nolvadexu, jest stosowany w medycynie w leczeniu raka piersi u kobiet. Ten lek jest antagonistą estrogenu. Sam lek nie blokuje aromatyzacji, tylko receptory estrogenowe, dlatego jest stosowany przez sportowców jako bloker receptorów estrogenowych, czyli chroni osoby stosujące sterydy przed ginekomastią i zatrzymywaniem wody.

Nolvadex (Tamoxifen) – jak działa, efekty działania

Główną cechą leku jest jego działanie przeciwnowotworowe. Substancja czynna wiąże się z receptorami estrogenowymi w centrum komórek nowotworowych. Proces ten hamuje syntezę i uwalnianie czynników wzrostu. Stymuluje to również powstawanie receptorów progesteronu. Prowadzi to do zahamowania podziału komórek nowotworowych za pomocą różnych receptorów estrogenowych. Lek ten bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Jego maksymalne stężenie we krwi występuje po około 4-7 godzinach od spożycia. W 99% wiąże się z białkami osocza. Metabolizm odbywa się w wątrobie. Jest wydalany w 65% w postaci metabolitów.

Nolvadex (Tamoxifen) – skutki uboczne

U mężczyzn stosujących tamoxifen działania niepożądane mogą wystąpić wysypki, wymioty, zawroty głowy, małopłytkowość, leukopenia, depresja, zaćma, uszkodzenie wątroby, a nawet rak. Jednak długotrwałe lub ciągłe stosowanie w dużych dawkach może okazać się niebezpieczne.

Długotrwałe przyjmowanie tego leku może zwiększać ryzyko wystąpienia zmian w obrębie wątroby o charakterze stłuszczenia (niealkoholowe stłuszczenie wątroby).

Jak brać Nolvadex (Tamoxifen) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaAntyestrogen
DawkowanieMężczyźni 10-20 mg dziennie
Aktywny okres półtrwaniaokoło 7 dni
Retencja wodyBrak
Hepatotoksyczność
Występuje w długich okresach
stosowania leku
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczenieSiła, twardość
 Nolvadex (Tamoxifen) – dawkowanie

Gdzie kupić Nolvadex (Tamoxifen)?

Nolvadex (Tamoxifen) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym

Nolvadex (Tamoxifen) – FAQ

Jak dawkować Nolvadex (Tamoxifen)?

Okres półtrwania Nolvadexu wynosi aż około 7 dni, a czas maksymalnego stężenia w surowicy, wynosi od 4 do 7 godzin po podaniu.
Tamoxifen można przyjmować w różnych dawkach. To zależy od osoby, dla której jest przeznaczony. Zależy to od genetyki, wrażliwości na nadmiar testosteronu w organizmie oraz rodzaju i dawki przyjmowanych sterydów, których używa sportowiec. Dla mężczyzn zagrożonych ginekomastią, czyli powiększonym biustem to zazwyczaj około 10-20 mg dziennie przez cały cykl. Gdy pojawią się pierwsze objawy ginekomastii, dawkę tę można zwiększyć do 40 mg na dobę, aż do ustąpienia objawów. Dokładne dawki są zależne od osoby i powinny być ustalane na podstawie wyników badań krwi.a minimalna dawka wynosi 25mg. Przy większej dawce zaleca się rozbić dawkowanie na trzy części.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Nolvadexu (Tamoxifenu)

Tamoxifen stosuje się przez cały okres trwania cyklu sterydowego w celu utrzymania optymalnego stężenia estrogenu we krwi.

Jak działa Nolvadex (Tamoxifen)?

Tamoxifen jest idealnym lekiem w czasie oraz po cyklu sterydowym. Powoduje że sylwetka osoby go stosującej ma lepszy bardziej atletyczny wygląd dlatego, że eliminując działanie estrogenne (głównie otłuszczanie) wyostrza on rysy mięśni, lepiej ukazując ich definicję, co jest szczególnie ważne przed zawodami kulturystycznymi.
Nie eliminuje on jednak tzw. ciągnięcia wodą czyli edemy. Jak już wspomniałem powyżej blokuje on otłuszczające działanie estrogenów (przez ich blokowanie) lecz nie posteroidowe zatrzymanie elektrolitów (tzw. edema).

Nolvadex (Tamoxifen) – opinie

5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.