Co to jest Testosteron?

Ludzie często zakładają, że w miarę upływu czasu technologia i wiedza ewoluują w ten sposób moc „suplementów” również idzie w ich ślady. Jednak tak nie jest, ponieważ testosteron nadal jest jednym z najlepszych sterydów dostępnych obecnie na rynku.

Testosteron jest sterydem numer jeden stosowanym w cyklach dla początkujących, a jednocześnie stosowany jest jako baza we wszystkich cyklach niezależnie od stopnia zaawansowania. Testosteron był również popularnym sterydem w złotej erze kulturystyki, pomagając wytworzyć sylwetki, które nie tylko są dziś pamiętane, ale nawet uwielbiane i uważane za największe w historii.

Gdzie kupić dobry Testosteron?

Chcesz wiedzieć gdzie kupić bezpieczny i dobry Testosteron z pewnego źródła? Skorzysta z oferty naszego sklepu ze sterydami

Różne rodzaje Testosteronu

4 najpopularniejsze estry testosteronu to:

 • Testosteron Suspesion
 • Testosteron Propionat
 • Testosteron Enanthate
 • Testosteron Cypionate (znany również jako depo-testosteron)

Żaden ester nie jest zasadniczo lepszy od innego, ponieważ wszystkie są tak samo skuteczne. Jednak szybkość ich działania i czas potrzebny do usunięcia każdego estru z organizmu jest różny.

Testosteron Suspension

Testosteron Suspension nie jest zalecany dla początkujących, ze względu na jego szybko działający charakter (jest to czysty testosteron rozpuszczony w wodzie).Dlatego wymaga bardzo częstych iniekcji (2x dziennie) w celu utrzymania szczytowego poziomu testosteronu w krwiobiegu.

Zastrzyki te mogą być również bardzo bolesne lub podrażnić miejsce iniekcji, ponieważ zawiesina wymaga większej igły (ze względu na większe, niemikronizowane kryształy).

Testosteron Propionat

Propionian testosteronu to kolejny szybko działający ester, choć wolniejszy niż suspension . Propionat jest bardzo popularny ze względu na niski koszt i bardzo szybki czas działania, pierwsze efekty można odczuć już po 3 dniach. Ze względu na bolesność zastrzyków i konieczność częstych iniekcji wielu użytkowników sterydów wybiera długie estry testosteronu

Testosteron Enanthate i Cypionate

Testosteron Enanthate i Cypionate to dwie najpopularniejsze formy testosteronu, składające się z dłuższych estrów, które działają wolniej. Oznacza to, że użytkownicy muszą wstrzykiwać go tylko raz na 3-5 dni ,a korzyści osiągnięte na koniec cyklu sterydowego często są takie same jak w przypadku używania krótkich estrów

Odkąd Testosteron Cypionat pojawił się na scenie, jest nie mniej popularny niż Enantat .Co więcej, zastrzyki z Cypionate nie powodują podrażnień i zapaleń niż ma to czasami miejsce u osób stosujących Enanthate.

7 najlepszych cykli testosteronu

Cykl testosteronu dla początkujących

TydzieńDawkowanie Testosteronu
1250mg
2250mg
3250mg
4400mg
5400mg
6400mg
7250mg

Jest to podstawowcykl testosteronu dla początkujących, pomimo ostrożnego dawkowania, spowoduje znaczny wzrost wielkości i siły mięśni u osoby która pierwszy raz w życiu stosuje sterydy.

Skutki uboczne testosteronu

Testosteron ma jeden z najlepszych profili bezpieczeństwa w porównaniu z jakimkolwiek innym sterydem.

Ponieważ testosteron jest sterydem do wstrzykiwań, natychmiast dostaje się do krwioobiegu w ten sposób nie powodując oczywistego obciążenia wątroby. W jednym badaniu, w którym podawano 400 mg doustnego testosteronu dziennie przez 20 dni, nie wystąpiły żadne niekorzystne skutki dla enzymów wątrobowych .

W przeciwieństwie do tego potężne sterydy na masę takie jak Dianabol lub Anapolon, są bardzo toksyczne pod tym względem.

Testosteron w niskich do umiarkowanych dawkach powoduje jedynie łagodny wzrost poziomu cholesterolu LDL, powodując nieznaczny wzrost ciśnienia krwi.inne sterydy mogą mieć znacznie gorszy wpływ na ciśnienie krwi, znacznie zwiększając ryzyko chorób serca.

Testosteron może powodować skutki uboczne związane z androgenami.

 • tłusta skóra
 • trądzik
 • przerzedzenie włosów na skórze głowy
 • częsty jest również wzrost owłosienia na ciele lub twarzy oraz inne możliwe androgenne skutki uboczne testosteronu.

Ginekomastia jest możliwa u użytkowników wrażliwych genetycznie, z powodu aromatyzowania testosteronu – a zatem będącego związkiem estrogenowym. Należy się również spodziewać dużej retencji wody.

Dzisiaj kulturyści są świadomi tego efektu i przyjmują SERM, takie jak Nolvadex, aby zapobiec potencjalnemu powiększaniu się gruczołów piersiowych. Nolvadex blokuje estrogen w szczególności w gruczołach sutkowych, jednocześnie utrzymując poziom estrogenu w całym organizmie. To znacznie zmniejsza ryzyko ginekomastii, bez całkowitego blokowania estrogenu na poziomie komórkowym (a tym samym utrzymując optymalny poziom cholesterolu HDL i serotoniny).

Testosteron hamuje endogenną produkcję testosteronu po cyklu, powodując załamanie na poziomie hormonów. Odzyskanie naturalnego poziomu testosteronu może zająć 1- 4 miesiące, w zależności od dawki, długości cyklu i częstotliwości stosowania sterydów. PCT jest często wykorzystywany przez kulturystów, aby skrócić ten czas, przynosząc również korzyści psychologiczne (daje im normalne samopoczucie).

Cykl testosteronu – efekty przed i po

Zdjęcie z przed i po transformacji jest typowe dla wyników kulturysty stosującego testosteron.

Cykl testosteronu (wyższa dawka)

TydzieńDawkowanie Testosteronu
1250mg 
2250mg
3500mg
4500mg
5500mg
6500mg
7500mg
8500mg
9500mg
10250mg

Po pierwszym cyklu testosteronu dla danej osoby można zastosować powyższy protokół.

Pozostanie na małej dawce może szybko doprowadzić do plateau, jednak poprzez zwiększenie dawki i długości cyklu użytkownicy mogą kontynuować zwiększanie masy i siły.

Oczywiście ten cykl może zwiększyć stopień skutków ubocznych (w porównaniu pierwszym cyklem dla początkujących). Zatem supresja testosteronu prawdopodobnie zostanie zwiększona po cyklu jak również retencja wody i ryzyko ginekomastii itp.

Testosteron i cykl Dianabol

Jest to powszechny cykl łączenia, który łączy dwa najsilniejsze sterydy budujące masę razem. Dodatek Dianabolu znacznie zwiększy przyrosty mięśni i siły.Dianabol, stworzony przez dr Zieglera, jest mniej androgenny niż testosteron — ale bardziej anaboliczny.

Tak więc androgenne skutki uboczne są znacznie mniejsze na Dianabol jednak ma przewagę nad testosteronem, jeśli chodzi o przyrosty mięśni / siły.

Skutki uboczne cyklu Testosteron i Dianabol

TydzieńDawkowanie TestosteronDawkowanie Dianabol
1250mg40mg/day
2250mg40mg/day
3500mg40mg/day
4500mg40mg/day
5500mg40mg/day
6500mg40mg/day
7500mg 
8500mg 
9 500mg 
10 250 

Ten cykl może spowodować szereg skutków ubocznych.

Dianabol, będący doustnym sterydem, jest wysoce hepatotoksyczny dla wątroby dlatego nie należy go zażywać dłużej niż przez 6 tygodni. Użytkownicy stosujący Dianabol muszą stale kontrolować pizoiomy enzymów ALT i AST czyli tak zwane próby wątrobowe

Chociaż testosteron jest stosunkowo przyjazny dla serca — Dianabol nie jest.

Wynika to częściowo z tego, że Dianabol jest silnym doustnym sterydem, który jest znany z pogarszania poziomu cholesterolu, ponieważ stymuluję lipazę wątrobową w wątrobie.

Testosteron i Dianabol są zarówno związkami estrogenowymi, jak i anabolicznymi, dlatego ginekomastię należy zaklasyfikować jako wysokie ryzyko. Aby temu zapobiec należy przez cały cykl stosować skuteczny SERM (Nolvadex). Jednak SERM nie zapobiegnie zatrzymywaniu płynów.

Retencja wody jest prawie pewna, co powoduje, że użytkownicy odczuwają wzdęcia, a mięśnie wyglądają napuchnięte. Dlatego ten cykl najlepiej wykonywać poza sezonem, kiedy dana osoba optymalizuje pod kątem „masestetyki” — zamiast estetyki.

Poziom testosteronu po cyklu zacznie spadać, dlatego potrzebne jest wdrożenie terapii po cyklu (PCT). HCG i Clomid powinny wystarczyć do odzyskania endogennej produkcji testosteronu (zwykle w ciągu 1-2 miesięcy). Niepodanie PCT może spowodować, że użytkownicy będą doświadczać objawów niskiego poziomu testosteronu przez kilka miesięcy.

Chociaż Dianabol nie jest wyjątkowo androgenny, trądzik i powiększona prostata są możliwymi skutkami ubocznymi — ze względu na obecność testosteronu.

Cykl testosteronu i Deca Durabolin

TydzieńDawkowanie TestosteronDawkowanie Durabolin
1250mg 200mg
2500mg200mg
3600mg400mg
4600mg400mg
5600mg400mg
6600mg400mg
7600mg400mg
8600mg400mg
9600mg400mg
10600mg400mg
11600mg
12250mg

Podczas stosowania cykli sterydowych łączonych , skutki uboczne mogą dramatycznie się pogorszyć.

Wyjątkiem od tej reguły jest Testosteron i Deca Durabolin, przy czym oba związki nie wpływają na wątrobę i mają tylko niewielki wpływ na cholesterol.

Tak więc, jeśli testosteron jest najbezpieczniejszym sterydem, jaki możesz wziąć — testosteron i deka mogą być najbezpieczniejszym cyklem.

Deca to kolejny steryd na masę, który zwiększy przyrosty mięśni i siły. Deca nie jest tak potężny jak testosteron, więc wzrost hipertrofii mięśni nie będzie ekstremalny. Jednak ze względu na łagodną toksyczność Deca — stanowi doskonały składnik do układania w stosy.

Testosteron i efekty uboczne Deca Durabolinu

Jednak Deca Durabolin nie jest pozbawiony skutków ubocznych, ponieważ jest znany z powodowania „Deca dick. Dzieje się tak, gdy użytkownicy nie są w stanie uzyskać erekcji i jednocześnie doświadczają obniżonego libido. Częściową przyczyną tego może być niska androgenność Deca Durabolinu, w połączeniu z obniżeniem endogennej produkcji testosteronu. Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że DHT jest odpowiedzialny za stymulację tlenku azotu, która może wpływać na przepływ krwi do penisa.

To sprawia, że testosteron który jest sterydem androgennym jest najlepszym partnerem do połączenia z Decanoate, dzięki czemu poziom DHT pozostanie wysoki podczas cyklu.

Deca działa również dobrze z testosteronem, ponieważ wymaga długiego cyklu – jest to również wolno działający steryd, którego pierwsze efekty stosowania pojawiają się około 6 tygodnia. A cykl z Deca Durabolinem powinien trwać minimum 14 tygodni.

Istnieje dodatkowe ryzyko ginekomastii podczas przyjmowania Nandrolone Decanoate, ze względu na umiarkowaną aktywność progesteronu.

Po zakończenie cykl ten spowoduje pewnie znaczne zablokowanie przysadki mózgowej oraz jąder ,tak więc PCT z udziałem: HCG, Nolvadexu i Clomidu (może być brane razem), będzie konieczne aby pobudzić naturalną produkcję testosteronu.

Cykl testosteronu i Trenbolonu

TydzieńDawkowanie TestosteronDawkowanie Trenbolon 
1600mg 
2600mg 
3600mg400mg
4600mg400mg
5600mg400mg
6600mg400mg
7600mg400mg
8600mg400mg
9600mg400mg
10600mg400mg

Jest to potężny cykl na masę, który zawsze powoduje ogromny wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej i siły. Trenbolon jest bardzo unikalnym sterydem w tym sensie, że nie aromatyzuje – podkreślając sylwetkę i użylenie.

Testosteron/Trenbolon przyniesie podobne przyrosty wielkości, jak cykl Testosteron/Dianabol – ale bez dodatkowej retencji wody.

Trenbolon faktycznie ma właściwości moczopędne, dlatego jest również stosowany jako środek na wycinkę. Trenbolon jest jednym z najbardziej pożądanych sterydów na rynku, gdyż ludzie chcą osiągać dużą masę ,a jednocześnie wyglądać bardzo „sucho”

Unikalnym elementem tego cyklu jest to, że jest bardzo androgenny, co powoduje znaczną utratę tłuszczu jak również wyjątkowy przyrost siły/mięśni. Ten efekt spalania tłuszczu jest spowodowany przez receptory androgenowe zwiększające ekspresję CPTI (palmitoilotransferazy karnityny I), w konsekwencji zmniejszające masę tłuszczu.

Skutki uboczne Testosteronu i Trenbolonu

Trenbolon, podobnie jak testosteron, jest środkiem do wstrzykiwania dlatego w tym cyklu nie ma szkodliwych skutków dla wątroby. Niektórzy twierdzą, że Trenbolon jest toksyczny dla wątroby lecz do dnia dzisiejszego nie ma żadnych badań które by to potwierdzały.

Największym problemem związanym ze stosowaniem Trenbolonu jest podniesienie ciśnienia krwi, ponieważ nie przekształca się on w estrogen i może zaburzać stosunek cholesterolu. Użytkownicy mogą suplementować 4gr oleju rybnego Omega 3 dziennie, co może pomóc ustabilizować ciśnienie krwi

Trenbolon, podobnie jak Deca Durabolin, ma umiarkowaną aktywność progesteronu i może powodować ginekomastię. Dlatego użytkownicy mogą chcieć uniknąć używania SERM, aby zapobiec zwiększeniu poziomu progesteronu.

Zamiast tego można zastosować Inhibitory Aromatazy IA, aby zapobiegać ginekomastii, oferując ochronę zarówno przed estrogenem, jak i progesteronem. Jednak, jak wcześniej wspomniano, IA może pogorszyć ciśnienie krwi. Dlatego powinny być włączone tylko wtedy, gdy użytkownicy zaczną obserwować bardzo wczesne objawy ginekomastii (obrzęk sutków itp).

Popularne IA to:

 • Anastrozol (Arimidex)
 • Exemestan (Aromasin)
 • Letrozol (Femara)

Wypadanie włosów na skórze głowy, powiększenie prostaty i trądzik są możliwe na cyklu Test/Tren ponieważ jest to cykl wysoce androgenny. Zakres tych niepożądanych skutków zależy od genetyki danej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli doświadczyłeś trądziku w okresie dojrzewania lub obecnie masz cofającą się linię włosów — ten cykl może pogorszyć jedno lub oba.

Osoby, które chcą chronić mieszki włosowe, mogą przyjmować suplementy blokujące DHT. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ takie suplementy mogą zmniejszać przyrosty przy czym DHT jest hormonem wysoce anabolicznym.

Zaawansowana Terpia po cyklu czyli HCG, Nolvadex i Clomid będzie również wymagany po tym cyklu, aby pomóc naszemu organizmowi powrócić do stanu sprzed cyklu i pomóc zachować zyski.

Testosteron i cykl Anavar

TydzieńDawkowanie TestostronDawkowanie Anavar
1250mg50mg/day
2500mg50mg/day
3500mg50mg/day
4500mg50mg/day
5500mg50mg/day
6500mg50mg/day
7500mg50mg/day
8500mg50mg/day
9 500mg 
10 250mg 

Powyższy cykl jest dostosowany do średniozaawansowanych użytkowników sterydów stosujących umiarkowane dawki.

Anavar (Oxandrolone) to doustny, uważany za jeden z najbezpieczniejszych sterydów anabolicznych na rynku (obok testosteronu).

Anavar jest ogólnie postrzegany jako steryd do cięcia, ze względu na jego silne działanie na spalanie tłuszczu. Wynika to ze zdolności Anavara do zwiększania stosunku T3 do T4 w organizmie , stymulacji metabolizmu i utraty tłuszczu. Anavar jest również anaboliczny, powodując znaczne przyrosty mięśni i siły są one jednak stosunkowo łagodne w porównaniu do potężnych sterydów na masę (takich jak testosteron).

Anavar jest 6x bardziej anaboliczny niż testosteron jednak w prawdziwym życiu nie przekłada się to na większy przyrost masy mięśniowej. W związku z tym cykl ten może być stosowany jako cykl spalania tłuszczu, przy jednoczesnym zwiększaniu masy beztłuszczowej (przy diecie o ograniczonej kaloryczności).

Androgenne działanie testosteronu może uzupełniać spalanie tłuszczu przez Anavar, aczkolwiek z pewną chwilową retencją wody.

Ten cykl Anavar + Testosteron może również dodać znaczne ilości beztłuszczowej masy podczas łączenia, jednocześnie utrzymując bardzo niski przyrost tkanki tłuszczowej. Jest to jeden z najbezpieczniejszych, jeśli nie najbezpieczniejszy cykl sterydowy, jaki mogą wziąć kulturyści.

Anavar nie aromatyzuje ani nie podnosi poziomu progesteronu. Dzięki temu użytkownicy nie odczują dodatkowej retencji wody ani ginekomastii w porównaniu z cyklem na samym testosteronie Anavar zmieni poziom cholesterolu, zmniejszając HDL i zwiększając LDL, dlatego należy spodziewać się niewielkiego wzrostu ciśnienia krwi.

Pomimo tego, że jest doustnym sterydem, Anavar nie stanowi dużego ryzyka dla wątroby, ponieważ jest inaczej metabolizowany (z nerkami przyjmującymi więcej obciążenia).

Testosteron i cykl Anapolon Oxymetholone

TydzieńDawkowanie TestosteronDawkowanie Anapolon 
1250mg50mg/day
2400mg50mg/day
3400mg50mg/day
4400mg75mg/day
5400mg75mg/day
6250mg75mg/day

Jest to bardzo potężny cykl często używany poza sezonem podobny do cyklu Testosteron + Dianabol. Jeśli ktoś brał wcześniej Testosteron, ale nie Anapolon ten cykl przeniesie przyrosty na zupełnie nowy poziom.

Jednak Anapolon jest bardzo toksycznym sterydem doustnym, obciążającym wątrobę i serce, prawdopodobnie jednym z najbardziej ze wszystkich sterydów anabolicznych. Dlatego chociaż przyrosty będą wyjątkowe pod względem wielkości i siły mięśni skutki uboczne będą również intensywne.

Uwaga: ten cykl (lub dowolny cykl Anapolon ) nie jest przeznaczony dla początkujących — tylko doświadczeni użytkownicy sterydów.

Skutki uboczne testosteronu i Anapolonu

Anapolon powoduje szybki wzrost enzymów AST i ALT — oba są markerami wątrobowymi. Tak więc wsparcie wątroby jest niezbędne, jeśli zamierzasz przeprowadzić ten cykl, a Heparegen będzie do tego najlepszym lekiem.

Ciśnienie krwi jest największym problemem podczas przyjmowania Anapolonu — ponieważ pobudza lipazę wątrobową i powoduje, że organizm zatrzymuje duże ilości nadmiaru płynów. Aby utrzymać ciśnienie krwi na jak najniższym poziomie, zaleca się, aby użytkownicy przyjmowali 4 g oleju z ryb (Omega 3 ) dziennie, w połączeniu z czystym jedzeniem i regularnym cardio. Chociaż cardio może być ostatnią rzeczą, jaką kulturysta chce robić podczas nabierania masy, ochroni twoje serce, za co będziesz wdzięczny w nadchodzących latach.

Anapolon jest bardzo estrogenny, powodując znaczne zatrzymywanie wody i potencjalną ginekomastię u użytkowników. Jednak nie aromatyzuje, dlatego przyjmowanie inhibitorów aromatazy (IA) nie zadziała, aby zapobiec retencji. Zamiast tego można zastosować SERM, taki jak Nolvadex, który pomaga blokować aktywność estrogenową bezpośrednio w tkance piersi. Jest to preferowana metoda, biorąc pod uwagę, że SERM nie zaostrzą wysokiego ciśnienia krwi (w porównaniu do IA).

Anapolon jest również androgenny — zwiększa ryzyko problemów z prostatą, wypadania włosów (na skórze głowy) i trądziku.

Cykl Testosteron / Anapolon / Trenbolon

TydzieńDawkowanie TestosteronDawkowanie Anapolon Dawkowanie Trenbolon
 1400mg 200mg
 2600mg 400mg
 3600mg50mg/day400mg
 4600mg50mg/day400mg
 5600mg100mg/day400mg
 6600mg100mg/day400mg
 7600mg100mg/day400mg
 8600mg100mg/day 400mg
 9600mg100mg/day 400mg
 10600mg100mg/day 
 11400mg  

Najbardziej ekstremalni kulturyści mogą zastosować cykl Testosteron + Anapolon + Trenbolon To trio sterydów należy uznać za nieco niebezpieczne, nawet dla doświadczonych kulturystów i powinno być stosowane szczególnie ostrożnie. Spowoduje to jeszcze ostrzejsze skutki uboczne niż Anapolon + Testosteron, choć z większym przyrostem mięśni.

Tak potężny cykl jest zwykle używany tylko przez IFBB Pro, gdzie każdy funt masy mięśniowej ma kluczowe znaczenie. Dla takich kulturystów miejsce, w którym biorą udział w zawodach, może znacznie wpłynąć na ich karierę/umowy sponsoringowe, dlatego niektórzy są gotowi zamienić swoje zdrowie na sukces.

Podsumowanie – Prawidłowe przyjowanie i cykle na Testosteron

Testosteron ma działanie budujące mięśnie i spalające tłuszcz jednak, ponieważ jego działanie anaboliczne jest silniejsze jest często wykorzystywany w cyklach łączenia. Jeśli chodzi o estry testosteronu, nie ma potrzeby wstrzykiwania niczego innego niż Enanthate lub Cypionate ponieważ są tanie, mniej kłopotliwe i nie trzeba ich regularnie wstrzykiwać.

Doświadczenie, tolerancja i cele danej osoby określą, jaki cykl zastosuje.

Cykl zawierający tylko testosteron jest idealny dla początkujących, podczas gdy testosteron/anapolon może być odpowiedni dla kulturysty, który może rozsądnie tolerować toksyczne związki.

Podobnie, ktoś, kto chce utrzymać swoje serce i wątrobę w optymalnym stanie — może zastosować cykl testosteron z Deca Durabolin lub Anavar (trzymając się z dala od Trenbolonu i Anapolonu).

Bez względu na to, jaki cykl zostanie użyty, ciało danej osoby ulegnie dramatycznej przemianie pod wpływem testosteronu, a mięśnie wybuchną i staną się silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Uwaga: przed zażyciem testosteronu należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że twoje serce i wątroba są w dobrym stanie i regularnie poddawaj się kontroli krwi przez cały cykl, aby zminimalizować wszelkie ryzyko wynikające ze stosowania sterydów.

4.5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.