Winstrol (Stanozolol) – co to jest?

Stanozolol (znany również jako winstrol) to 17-alfa-alkilowana pochodna dihydrotestosteronu (DHT) o niskich właściwościach androgennych, a jednocześnie wysoce anaboliczna. Po raz pierwszy został opracowany w 1962 roku przez amerykańską globalną firmę farmaceutyczną Sterling-Winthrop Laboratories w celu zwiększenia liczby limfocytów i liczby komórek CD8+, ale w celu zmniejszenia CD4+ i CD3+ u kobiet po menopauzie stosujących go w osteoporozie. Ten efekt byłby prawdopodobnie użyteczny w leczeniu zaburzeń autoimmunologicznych. Winstrol jest przydatny w leczeniu dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego. Wpływa również na niektóre procesy immunologiczne.

Obecnie stanozolol jest produkowany do sprzedaży w dwóch postaciach: tabletek i zastrzyków. Stanozolol jest drugim najczęściej stosowanym doustnym sterydem, którego popularność odniósł tylko metandienon. Tabletki Stanozolol mają krótki okres półtrwania (około 9 godzin) w porównaniu z wstrzykiwanym stanozololem. Wstrzykiwalna wersja stanozololu różni się od innych wstrzykiwanych sterydów anabolicznych tym, że jest wodną zawiesiną drobnych cząstek steroidu, a nie olejowym roztworem estryfikowanego związku. Z tego powodu ma niezwykłą farmakokinetykę, która nie jest zgodna z klasycznym wzorcem okresu półtrwania. Zamiast tego występuje długotrwały efekt, który powoli się zmniejsza.  Pojedyncze cząstki stanozololu mogą pozostawać w miejscu wstrzyknięcia przez dłuższy czas często tworząc zapalenia mięśnia.

Winstrol (Stanozolol) – działanie, efekty działania

Chociaż stanozolol jest związkiem opartym na DHT, jego działanie jest znacznie łagodniejsze niż ten androgen w naturze. Ponieważ pochodna DHT, Stanozolol nie może przekształcić się w estradiol, dlatego podczas przyjmowania tego związku nie są wymagane inhibitory aromatazy. W rezultacie stanozolol nie powoduje retencji wody. Wręcz przeciwnie, ma działanie moczopędne. Tak więc, zamiast masowego wyglądu, winstrol wytwarza chudy, wysokiej jakości wygląd bez nadmiernej retencji podskórnej wody. To sprawia, że ​​jest to doskonały steryd do stosowania podczas cykli cięcia, kiedy głównym celem jest pozbycie się zbędnej wody i tłuszczu, a także mocno zarysowana, ciężko wyglądająca muskulatura. Ze względu na swoje właściwości stanozolol jest wysoko ceniony wśród sportowców sportów siłowych / szybkościowych, takich jak lekkoatletyka.

Winstrol (Stanozolol) – zastosowanie

Jeśli chodzi o kulturystów, stanozolol ma wśród nich jedną interesującą cechę. Polega na głębokiej zdolności do obniżania poziomu globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG), co skutkuje wzrostem wydajności innych sterydów w połączeniu z nią. W szczególności podnosi ilość aktywnego biologicznie wolnego testosteronu krążącego we krwi. Z tego powodu zaleca się, aby zawsze stosować stanozolol w cyklu z testosteronem. Kolejny powód jest następujący: winstrol może być bardziej podatny niż inne sterydy anaboliczne na zwiększanie kruchości ścięgien. Dzieje się tak, ponieważ Winstrol może wysuszyć płyn stawowy, co może prowadzić do bólu i uszkodzeń stawów. Stwierdzono również, że obie formy stanozololu: tabletki i zastrzyki wywołują niekorzystne zmiany poziomu cholesterolu. W związku z tym,

Podsumowując, stanozolol jest ogólnie zalecany sportowcom, którzy mają wystarczającą masę mięśniową, ale chcą poprawić wytrzymałość oraz zwiększyć odciążenie i twardość mięśni.

Jak brać Winstrol (Stanozolol) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaSteryd anaboliczny
DawkowanieMężczyźni 30-50 mg dziennie
Aktywny okres półtrwaniaokoło 9 godz
Retencja wodyNie
HepatotoksycznośćWysoka
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczenieSiła, rzeźba, twardość
 Winstrol (Stanozolol) – dawkowanie

Gdzie kupić Winstrol (Stanozolol)?

Winstrol (Stanozolol) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym

Winstrol (Stanozolol) – FAQ

Jak dawkować Winstrol (Stanozolol)?

Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 60mg dziennie, skuteczna minimalna dawka wynosi 30mg. Ze względu na okres aktywnego półtrwania który trwa około 9 godzin, przyjmowaną dawkę należy podzielić na dwie części.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Winstrolu (Stanozololu)?

Ze względu na wysoką hepatotoksyczność maksymalny okres przyjmowania Winstrolu powinien wynosić 6 tygodni.

Jak działa Winstrol (Stanozolol)?

Winstrol to steryd wysoko anaboliczny, tzn. taki, który posiada właściwość budowania tkanek. Skutkiem tych działań jest przyrost wysokiej jakości masy mięśniowej i siły. Dzięki wspomagaczowi uzyskuje się twardy, tzw. “suchy” mięsień (wolny od wody i tłuszczów) doskonałej jakości. Wielu kulturystów używa go także w celu tzw “ubicia” zdobytej masy, gdyż jest sterydem, który doskonale rzeźbi ciało.

Winstrol (Stanozolol) – opinie

4/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.