Odstawianie sterydów

Przyjemnie jest patrzeć na to, jak rosną mięśnie, prawda? Szczególnie gdy wspomagasz się anabolikami i efekty są naprawdę szybkie. Przychodzi jednak czas na odstawianie sterydów i… jak to zrobić, by nie napytać sobie biedy? O tym m.in. dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Co się dzieje, jak bierzesz sterydy?

Nim się dowiesz, jak odstawiać sterydy, powinieneś poznać skutki ich działania w Twoim organizmie. W praktyce bowiem nie tylko pomagają rozwinąć masę mięśniową, zadbać o rzeźbę czy nabrać siły do treningów. Oprócz tego anaboliki mają niebagatelny wpływ na ciało. Niektóre z nich są toksyczne dla wątroby – szczególnie te przyjmowane drogą ustną, gdyż dostają się wtedy do krwi przez wątrobę, a ta, choć dzielnie znosi ich działanie, ma również swoje limity.

Z drugiej strony sterydy wpływają na gospodarkę hormonalną. Przede wszystkim wiele z nich oddziałuje na naturalne funkcje jąder. Możesz to zauważyć m.in. przy tym, jak ulegają one obkurczeniu. Musisz też wiedzieć, że jeśli zaburzona zostaje produkcja jednego hormonu, to cały układ endokrynologiczny ulega destabilizacji. M.in. z tego powodu odstawianie sterydów nie powinno być gwałtowne. Dlatego poniżej wyjaśnimy, jak odstawić sterydy, by zmniejszyć te efekty.

Jakie efekty mogą pojawić się po odstawieniu sterydów?

Zakończenie cyklu, szczególnie gwałtowne, może wiązać się z szeregiem objawów, charakterystycznych dla tzw. zespołu odstawienia. Wszystko dlatego, że organizm, w tym mózg, przyzwyczajają się do nich. Uzależnione od ich działania buntują się, wobec czego mogą pojawić się m.in. takie symptomy jak:

  • biegunka,
  • wzdęcia,
  • wysypka,
  • ogólne osłabienie organizmu,
  • osteoporoza,
  • wahania nastrojów.

Niektórzy też obserwują spadki siły i masy. Na szczęście jednak da się z tym walczyć i ograniczyć niepożądane efekty. Jak odstawić sterydy, by było to bezpieczne dla Twojego organizmu?

Co trzeba zrobić, by skutecznie odstawić sterydy?

Przede wszystkim nagłe przerwanie cyklu nie stanowi właściwego rozwiązania. Niektórzy bodybuilderzy proponują stopniowe zmniejszanie dawek przyjmowanych anabolików, by organizm miał czas przyzwyczaić się do tego, że ich obecność jest stale redukowana. Liczy się też odpowiednia dieta – zbilansowana, bogata w różne składniki odżywcze. Przyda się spożywać również stosowną ilość wody.

Niezbędny będzie także odblok. Odstawianie sterydów wiąże się z całą kuracją PCT, podczas której przyjmuje się specjalne środki farmaceutyczne, mające na celu przywrócenie organizmowi jego właściwych funkcji, w tym też jąder. Wykorzystuje się do tego m.in. takie substancje jak HCG oraz leki typu Clomid. Właściwy odblok powinien być dostosowany do przeprowadzonego cyklu.

Wszystko, czego potrzebujesz do odstawienia sterydów, znajdziesz u nas

Masz już świadomość, jak gwałtowne i nieumiejętne odstawianie sterydów może wpłynąć na Twój organizm. Wiesz również, jak odstawić sterydy, by uniknąć większości nieprzyjemności. Teraz tylko kwestia zdobycia odpowiednich środków. Te zaś dostaniesz w naszym sklepie internetowym. Mamy zarówno anaboliki, jak i preparaty, które pomogą Ci bezpiecznie odstawić sterydy i przywrócić organizm na właściwe tory. Jeśli masz pytania, jak powinien wyglądać PCT po określonym cyklu – możesz zawsze skontaktować się z nami. Wówczas podpowiemy, co powinieneś nabyć, by bezpiecznie odstawić sterydy.

4.7/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.