Czy sterydy można stosować do odchudzania?

Możesz pomyśleć, że sterydy są dobre tylko do budowania dużej masy mięśniowej podczas cyklu sterydowego. Jednak jedną z licznych właściwości jakie posiadają jest predyspozycja niektórych nich do spalania tłuszczu z brzucha.

W rzeczywistości sterydy są bardzo często wykorzystywane podczas cykli redukcyjnych, aby pomóc chronić beztłuszczową masę mięśniową i zwiększyć spalanie tłuszczu (poprzez redukcję zgromadzonej tkanki tłuszczowej) – czyniąc cię szczupłym oraz wyraźnie podkreślając Twoją sylwetkę.

Dzięki dobrze ułożonej zbilansowanej diecie i odpowiedniej kombinacji sterydów możesz przyspieszyć utratę tłuszczu i osiągnąć wyrzeźbione ciało w zaledwie kilka tygodni.

Jednak nie tylko sterydy pomogą Ci zrzucić z siebie tłuszcz. Są jeszcze inne preparaty, które działają szalenie skutecznie w walce ze zbędnymi kilogramami. Jedną z takich substancji jest Sibutramina. Dowiesz się o niej więcej w innym naszym artykule oraz bezproblemowo, szybko i bezpiecznie kupisz ją w naszym sklepie online – saa-best.pl

Jakie są korzyści ze stosowania sterydów na odchudzanie?

Sterydy anaboliczne służą przede wszystkim do budowania masy mięśniowej. Można to jednak osiągnąć tylko poprzez zwiększenie ilości tłuszczu spalanego przez organizm. A im mniej masz tkanki tłuszczowej, tym będziesz lżejszy – bingo.

Jednak nie jest to jedyna korzyść, jaką możesz uzyskać, stosując sterydy do zrzucenia zbędnych kilogramów:

 1. Sterydy mogą zwiększyć obecność czerwonych krwinek w twoim ciele, zapewniając twoim narządom dodatkowy tlen i składniki odżywcze. Ta kombinacja może pomóc nie tylko poprawić twoją energię i wytrzymałość, ale także siłę. I to jest ważne, ponieważ im więcej masz siły, tym więcej jesteś w stanie w stanie podnieść i tym więcej kalorii spalisz. A im więcej kalorii spalisz, tym więcej schudniesz.
 2. Niektóre sterydy mogą zwiększyć utratę wody z organizmu – co jest idealne, jeśli masz dużą retencje wody.
 3. Sterydy mogą zwiększyć metabolizm, co znacznie podnosi tempo spalania tłuszczu.
 4. Niektóre sterydy pozwalają spalać tłuszcz z brzucha

Sterydy pomagają chronić mięśnie które uzyskałeś podczas cyklu masowego, oznacza to że możesz śmiało wejść na deficyt kaloryczny, spalić zbędny tłuszcz i uzyskać piękną i podkreśloną sylwetkę. W rzeczywistości sterydy mogą prawdopodobnie pomóc KAŻDEMU w zrzuceniu wagi.

Trzeba przyznać, że nie wszyscy dietetycy będą chcieli budować mięśnie przy jednoczesnej utracie wagi. Jednak to, dokąd trafi ta dodatkowa, beztłuszczowa masa mięśniowa, zależy wyłącznie od Ciebie i wyznaczonego celu W zależności od typu ciała i schematu zastosowanego treningu, dzięki odpowiedniej kombinacji sterydów możliwe jest kontrolowanie rozkładu tego mięśnia, unikanie tworzenia mięśni typu „kulturysta” – i osiągnięcie atletycznie smukłej, szczupłej sylwetki, która nie jest nadmiernie rozbudowana i umięśniona.

Co ważniejsze jeżeli zrobisz to dobrze to w ciągu kilku tygodni możesz się cieszyć ze znacznej utraty tłuszczu i wagi.

Najlepsze sterydy odchudzające

Wielu z Was z pewnością myśli, że wszystkie sterydy anaboliczne pomagają w spaleniu tłuszczu i zrzuceniu zbędnych kilogramów. Prawda jest taka, że tytuł „najlepszego sterydu na odchudzanie” należy do następujących trzech. Każdy z niżej wymienionych środków znajdziesz w naszym sklepie – saa-best.pl

Anavar na odchudzanie

Znany również jako Oxandrolone, ten „łagodny” steryd jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Wprawdzie ma wysoką ocenę anaboliczną – więc można by pomyśleć, że jest lepszy do budowania masy – jednak prawda jest taka, że bardzo dobrze nadaje się do cykli redukcyjnych. Dzieje się tak, ponieważ ta sama podwyższona aktywność anaboliczna może chronić twoje ciało przed utratą mięśni, jednocześnie pozwalając Ci schudnąć.

Ale to nie wszystkie zalety Oxandrolonu:

 • Może hamować działanie hormonów stresu, które są znane z pobudzania zwiększonej budowy tkanki tłuszczowej i sabotowania beztłuszczowej tkanki mięśniowej.
 • Jako suchy steryd może zwiększyć utratę wody w organiźmie.
 • Może podnieść metabolizm, co jest świetne dla poprawy zdolności spalania tłuszczu.
 • Może zwiększyć obecność czerwonych krwinek w organizmie, zapewniając dostarczanie dodatkowego tlenu i składników odżywczych bezpośrednio do mięśni. Pomaga to zwiększyć twoją wytrzymałość, a ostatecznie siłę (a im więcej możesz podnieść, tym więcej kalorii spalisz).
 • Jest uważany za najbezpieczniejszy na rynku steryd odchudzający, ponieważ pomaga zredukować globulinę wiążącą tarczycę, jednocześnie podnosząc poziom prealbuminy wiążącej tyroksynę.
 • Może pomóc schudnąć bez powodowania utraty mięśni.
 • Anavar może hamować hormon glukokortykoidowy (taki jak kortyzol), który jest odpowiedzialny za zwiększenie tkanki tłuszczowej.

Wyniki stosowania Anavaru są bardzo subtelne, co oznacza, że możesz używać tego sterydu do redukcji wagi i nie będziesz wyglądać na nadmiernie umięśnionego. Zamiast tego może pomóc Ci uzyskać stonowany, atletyczny wygląd i ciało z wyraźnie podkreślonymi i zarysowanymi mięśniami.

Winstrol na odchudzanie

Powszechnie znany jako Stanozolol, ten steryd jest świetny do utraty wagi i przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej oraz siły. Zwiększając retencję azotu i syntezę białek może pomóc Ci budować mięśnie, a także chronić je po zakończeniu cyklu redukcyjnego.

Oprócz budowania mięśni Winstrol może również:

 • Zwiększać tempo przemiany materii – wraz ze wzrostem masy mięśniowej spowoduje to wzrost metabolizmu i szybsze spalanie tłuszczu.
 • Powodować ,że więcej wolnego testosteronu krąży w Twoim ciele i wytwarza dodatkowe białka dla rozwoju mięśni – a wraz ze wzrostem mięśni rośnie również twoja siła, co skutkuje zwiększonym spalaniem kalorii, utratą tłuszczu i wagi.
 • Stymuluje utratę dodatkowej wody, tj. retencję wody ,dzięki temu Twoje ciało nie będzie wyglądało na opuchnięte.
 • Pozwala zachować masę kostną (co jest świetne dla pacjentów z osteoporozą), umożliwiając szybsze gojenie się złamań kości.
 • Badania wykazały, że Winstrol jest pomocnym dodatkiem dla osób zmagających się z otyłością związaną z hormonami (gdy jest stosowany jako część planu leczenia).
 • Może być stosowany przez mężczyzn i kobiety – kobiety mogą go stosować w celu utrzymania beztłuszczowej masy mięśniowej i większej utraty tkanki tłuszczowej.

Winstrol ma tę dodatkową zaletę, że jest dobrze nadaje się do cykli masowych i redukcyjnych. Jednak dzięki jego zdolności do przyspieszania utraty wagi przy jednoczesnej ochronie mięśni, czujemy, że jego mocne strony leżą bardziej w radzeniu sobie z utratą tkanki tłuszczowej niż zwiększaniu masy.

Clenbuterol na odchudzanie

Z trzech sterydów w tej kolekcji Clenbuterol różni się od pozostałych, ponieważ technicznie nie jest sterydem. Tak, zgadza się – to nie jest prawdziwy steryd.

Prawda jest taka, że ten mały wzmacniacz wydajności jest w rzeczywistości stymulującym i silnym termogenicznym spalaczem tłuszczu, który działa poprzez wyzwalanie termogenezy (podwyższając temperaturę ciała). Wraz ze wzrostem temperatury wewnętrznej pomaga to zwiększyć metabolizm, prowadząc do skutecznej utraty wagi i tkanki tłuszczowej.

Clenbuterol jest również agonistą beta-2, co oznacza, że ma na celu wspomaganie rozpadu komórek tłuszczowych, które będą wykorzystywane jako paliwo. A to dobra wiadomość dla Twojego organizmu jest taka , że połączenie szybszego metabolizmu z większą ilością paliwa (do wykorzystania) pozwoli Ci szybciej spalić tłuszcz.

Zalety stosowania Clenbuterolu:

 • Powstrzymuje apetyt – pozwala to ograniczyć kalorie i powstrzymać się od nadmiernego jedzenia.
 • Stymuluję nasze ciało w postaci dodatkowego zastrzyku energii – pomoże ci to ćwiczyć ciężej i osiągnąć maksymalną utratę wagi.
 • Osiągaj szybkie rezultaty – w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi możesz szybko zaobserwować znaczny spadek tkanki tłuszczowej.
 • Zachowaj beztłuszczową masę mięśniową.

Skutki uboczne sterydów na odchudzanie

Sterydy odchudzające nie posiadają tak wielu skutków ubocznych jak niektóre inne sterydy anaboliczne na rynku. Jednak przyjmowane w zbyt dużej dawce mogą powodować:

 • Trądzik
 • Wypadanie włosów
 • Nieprawidłowy wzrost włosów na ciele (częściej u kobiet)
 • Ból stawów (Winstrol)
 • Podwyższony poziom złego cholesterolu/spadek dobrego cholesterolu
 • Uszkodzenie wątroby (hepatotoksyczne) – UWAGA: wszystkie powyższe to tabletki, jednak można je również kupić jako zastrzyki, co zwykle czyni je mniej toksycznymi dla wątroby. Nie dotyczy to Winstrolu. Tabletki i zastrzyki Winstrolu są przygotowywane w ten sam sposób, co oznacza, że podrażniają / uszkadzają wątrobę.
 • O ile nie są połączone z PCT, mogą hamować naturalną produkcję testosteronu (co prowadzi do supresji testosteronu)

Teraz, biorąc pod uwagę, że Clenbuterol nie jest w rzeczywistości sterydem, można mieć nadzieję, że jego skutki uboczne są mniejsze. Niestety tak nie jest. Wiadomo, że Clenbuterol powoduje następujące działania niepożądane:

 • Bezsenność lub zakłócony sen
 • Nadmierne pocenie
 • Bóle głowy
 • Wstrząsy
 • Skurcze mięśni
 • Mdłości
 • Lęk
 • Nierówne bicie serca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Tłumi taurynę i elektrolity

Czy kobiety powinny używać sterydów do odchudzania?

Z reguły kobiety powinny unikać sterydów jak zarazy, ponieważ większość z nich może powodować wirylizację, np. pojawianie się zarostu, opadanie głosu i łysienie wzorzyste.

Jest to jeszcze bardziej prawdziwe, jeśli kobiety chcą używać sterydów, aby schudnąć, ponieważ sterydy są zasadniczo oparte na męskich hormonach płciowych, tj. imitują testosteron. Oznacza to, że ryzyko rozwoju cech podobnych do mężczyzny jest jeszcze większe.

A jaka kobieta chce doświadczyć redukcji piersi, nieregularnych cykli miesiączkowych, nadmiernego owłosienia twarzy i ciała, powiększenia łechtaczki i głębszego głosu? Nawet jeśli ich celem jest nie tylko utrata wagi, ale także budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej wątpimy, czy jest ktoś, kto chciałby znieść którykolwiek z powyższych skutków ubocznych.

Jednak nie cała nadzieja jest stracona…

Wszystkie trzy powyższe suplementy „sterydowe” mogą być bezpiecznie i legalnie stosowane przez kobiety, aby schudnąć. Ale jakie są najlepsze sterydy odchudzające dla kobiet? Z tych trzech musimy powiedzieć, że jest to Anavar. Nie dość, że jest najłagodniejszym sterydem z całej gamy, jego skutki uboczne są najmniejsze i najlepiej spala tłuszcz z brzucha – co, nie oszukujmy się, jest zmorą życia każdej kobiety.

4.8/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *