Proviron (Mesterolone) – Co to jest?

Proviron jest pochodną dihydrotestosteronu. W praktyce klinicznej stosowany jest w leczeniu różnego rodzaju dysfunkcji seksualnych, które najczęściej spowodowane są niskim poziomem endogennego testosteronu. Może zwiększyć potencję i zainteresowanie seksualne, a w niektórych przypadkach zwiększyć liczbę plemników. Lek nie stymuluje produkcji testosteronu przez organizm, po prostu zastępuje jego brak. 

Proviron (Mesterolone) – jak działa, efekty działania

Proviron nie jest idealnym lekiem na przyrost masy mięśniowej. Działa najlepiej w połączeniu z innymi sterydami anabolicznymi, takimi jak testosteron. Proviron ma działanie antyestrogenne, czyli zapobiega przemianie steroidów w estradiol.

Drugą zaletą provironu jest to, że znacznie zmniejsza globulinę wiążącą hormony płciowe (SHBG), zwiększając ilość wolnego (biodostępnego i aktywnego) testosteronu we krwi. W rzeczywistości badania wykazały, że mesterolon jest w stanie wiązać się z SHBG znacznie silniej niż jakikolwiek inny steryd.

Proviron jako pochodna dihydrotestosteronu nadaje mięśniom twardość i gęstość, jednocześnie przyczyniając się do spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej, stąd jest idealnym wyborem do cykli cięcia.

Proviron(Mesterolone) – skutki uboczne

 Niektórzy ludzie stosują proviron jako lek PCT i zgłaszają, że pomaga im szybciej wrócić do zdrowia i czuć się lepiej. To podstępny błąd. Proviron jest pochodną DHT, używanie go podczas PCT jest takie samo, jak w przypadku użycia oxandrolonu lub stanozololu w celu przywrócenia endogennego testosteronu – oba są również pochodnymi DHT. Proviron zastępuje testosteron i działa podobnie na organizm, dzięki czemu możesz czuć się lepiej psychicznie/seksualnie, ale tylko w okresie, w którym go używasz. W rzeczywistości nadal tłumi HPTA (nie gwałtownie, ale nadal tłumi). Jeśli korzystasz z provironu w ramach PCT, po prostu opóźniasz przywrócenie HPTA. Nie powinieneś używać provironu, jeśli chcesz całkowicie zregenerować się po cyklu!

Jak brać Proviron (Mesterolone) – prawidłowe dawkowanie

KlasyfikacjaSteryd anaboliczny
DawkowanieMężczyźni 25-100 mg dziennie
Aktywny okres półtrwaniaokoło 12 godz
Retencja wodyBrak
HepatotoksycznośćBrak
Aromatyzacja Nie
PrzeznaczenieSiła, twardość
 Proviron (Mesterolone) – dawkowanie

Gdzie kupić Proviron (Mesterolone)?

Proviron (Mesterolone) można kupić online – szybko i bezpiecznie – w naszym sklepie internetowym

Proviron (Mesterolone) – FAQ

Jak dawkować Proviron(Mesterolone)?

Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 100mg dziennie, skuteczna minimalna dawka wynosi 25mg. Przy większej dawce zaleca się rozbić dawkowanie na trzy części.

Jaki jest maksymalny okres przyjmowania Provironu (Mesterolonu)?

Proviron można stosować przez cały okres trwania cyklu sterydowego ,oraz przez krótki czas po jego zakończeniu uzależniony od indywidualnych predyspozycji użytkownika.

Jak działa Proviron (Mesterolone)?

Przyjęto że Proviron bierze się najczęściej po zakończeniu cyklu, ale pamiętajmy co najważniejsze że sam proviron powoduje  eliminacje zaburzeń spowodowanych niedoborem testosteronu. Sportowcy a zwłaszcza kulturyści wykorzystują proviron jako środek antogonistyczny estrogenu a także chroni przed aromatyzacją sterydów.
Dawka ogólnie przyjęta to 1-4 tabletki dziennie czas kuracji zależny jest od niedoboru testosteronu po przebytym cyklu.
Proviron często wykorzystywany jest z innymi środkami niezbędnymi w odbloku np. clomidem lub nolvadexem , co daje o wiele lepsze rezultaty.

Proviron (Mesterolone) – opinie

5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.